Co vědět o výběrů maturitních šatů

Maturitní ples je většinou první velká společenská událost v životě každé dívky. Pro většinu se jedná o kouzelný večer, kdy si chce připadat jako ta nejkrásnější dívka v sále.

K tomu patří ale i spoustu zařizování, které je však pro většinu slečen příjemné. Nejdůležitější jsou samozřejmě šaty, ale neméně důležitý je účes a líčení. Maturantka si musí rozmyslet, zda se svého zkrášlení ujme sama, případně někdo z rodiny a kamarádek, nebo se svěří do rukou profesionálů. V takovém případě je nutné včas kadeřnici i kosmetičku zamluvit, domluvit se na představě, kterou maturantka má a případně před velkým dnem realizovat zkoušku.

šaty

Co se týče výběru šatů, je nutné si uvědomit, zda si je chcete koupit nebo vypůjčit. Většina dívek volí půjčení šatů. Šaty se obvykle půjčují na tři dny, takže si je maturantka den před plesem vyzvedne a den po plese je vrátí. Toto je většinová praxe, ale je nutné se informovat v konkrétním salónu.

Půjčovné stojí různě. Pohybuje se ale zhruba kolem 2000 až 7000. Záleží na salónu a také na tipu šatů.

Kdy si jít šaty zamluvit? Není nutné zamlouvat šaty hned jakmile budete znát v září datum plesu. Na datumu ale hodně záleží. Pokud se váš ples bude konat v lednu či únoru, kdy probíhá hlavní plesová sezóna, je dobré si zamluvit šaty i tři, čtyři měsíce dopředu, abyste měli jistotu, že vaše vysněné šaty ve vaší velikosti budou na daný datum k dispozici.

Co se týče nějakého dresscodu, maturantkám bylo vždy doporučeno pořídit si dlouhé šaty. Nicméně doba pokročila a dnes si můžete vzít bez obav i šaty middle délky či šaty krátké, aniž byste někoho pohoršili. V případě krátkých šatů ale doporučujeme délku alespoň pod kolena. Kratší šaty se na událost jako je maturitní ples nehodí.

šaty

Jinak bez obav propusťte uzdu své fantazii. Dnes jsou na trhu desítky střihů, pro odvážné i pro ty, kteří chtějí něco decentního. Ani co se týče barev se nemusíte držet zkrátka. Jestli vás nudí klasická modrá, červená a růžová, vyzkoušejte třeba stříbrné nebo zlaté plesové šaty pro vznešenou maturantku Svatebni-saty-spolecenske-plesove. V každém salónu vám jistě rádi pomohou s výběrem, kdy asistentky zkušeným okem odhalí, které střihy a barvy vám budou nejvíce slušet. Samozřejmě je také dobré vzít si někoho sebou pro poradu, například maminku, babičku nebo kamarádku. Nezapomeňte ale, že konečné rozhodnutí je na vás. Ve vašich šatech si musíte připadat nádherně především vy.