Osvěžení i očista těla na vaší zahradě, vše zařídí solární sprchy

V horkém létě vás vždy spolehlivě osvěží koupel v bazéně. Mít svůj vlastní na zahradě už dnes není problém a takovou příjemnou koupel si během léta můžeme dopřávat kdykoli se nám zlíbí. Je však ještě jedna možnost, jak si v horkých dnech dopřát něco osvěžujícího a příjemného.
V průběhu letního období vyměňte koupelnu za zahradu a dopřejte si očistu v přírodním prostředí. Bude vám dobře na těle i duši. Postačí vám k tomu vybrat si mezi solárními sprchami a jednu z nich umístit právě ve vaší zahradě.
Solární sprchy patří mezi vybavení, které by nemělo chybět nikomu, kdo vlastní zahradní bazén, ale i ti z vás, kteří ho nemají, je bez problémů mohou užívat a dopřát si příjemnou očistu těla nebo rychlé osvěžení ve venkovním prostředí.

Netřeba ničeho speciálního, stačí vybrat vhodné místo

Není potřeba nic jiného, než vybrat vhodné místo k umístění. Nepotřebujete přívod elektřiny, protože voda je ohřívána slunečním zářením a je tak kdykoli připravena k použití.
Všechno potřebné příslušenství k instalaci solárních sprch je dodáváno v balení. Nepodceňujte však výběr umístění, jen se správným místem dosáhnete maximálního užitku. Proto dbejte hlavně na to, aby místo bylo:
1. pokud možno po celý den stále vystaveno slunečnímu záření a bez dopadu stínu
2. rovné a pevné bez výrazných hrbolů a s možností odtoku vody
3. poblíž vodovodního řádu

Teplá voda k dispozici během pár hodin

Těla solárních sprch jsou většinou v černém provedení, to aby bylo využití slunečního záření co nejefektivnější. V něm vedou trubky, ve kterých je voda postupně ohřívána a zároveň slouží jako zásobník vody. Uprostřed těla je umístěna páková baterie na snadné ovládání proudu vody.
Voda se v zásobníku dokáže ohřát během pár hodin, v závislosti na intenzitě slunečního záření. Dávejte vždy pozor, protože její teplota dosahuje v nejteplejších dnech až 70°C. Pomocí pákové baterie však lze teplotu snadno regulovat, na začátku však vždy pouštějte vodu studenou a pomalu přidávejte teplou.