Půjčky se nezískávají snadno

Teoreticky by se dalo říci, že není nikterak obtížné získat půjčku. Máme u nás přece lidi, kteří mají peněz nadbytek a kteří tyto nepotřebné peníze ukládají do různých finančních ústavů, a na druhou stranu i ty, kteří nemají peněz dost, a tudíž si je v takových finančních ústavech půjčují, a je tedy v zájmu všech, aby se peníze půjčovaly. A tak by měli mít lidé možnost zajít si dejme tomu někam do banky, tam si půjčku vzít a následně ji splatit. Což jedny vytáhne z finanční tísně a těm druhým plus finančním ústavům to přinese zisk v podobě úroků, případně poplatků.

kreslené finance

Jenže ono to s těmi půjčkami zase až tak prosté není. Komplikuje to totiž skutečnost, že se půjčené peníze musí i vracet, aby to fungovalo, a proto se jen tak někomu nepůjčuje. Kdo má zájem o nějakou tu finanční výpomoc, musí třeba i hodně složitě dokládat, že to, co mu bude půjčeno, vrátí, a když se mu to prokázat nepodaří, žádoucí transakce neproběhne.

Jsou u nás tedy určitě finanční ústavy plné peněz, ale to neznamená, že jsou všichni lidé finančně uspokojení. Někteří kvůli svým nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků, exekucím a podobně přicházejí o možnost vzít si pomalu všechny nabízející se půjčky. Protože kdyby někdo takový nezvládl splácení, investoři a finanční ústavy by prodělávaly. A to nelze dopustit.

pytle peněz

A tak musí ti ze žadatelů, kteří nejsou dokonalí, dokládat svoji bonitu. A teprve ve chvíli, kdy ji doloží, mohou na nějakou tu půjčku pomýšlet. A čím méně toho mohou nabídnout, čím jsou takový zájemci o půjčku nedůvěryhodnější, tím spíše potřebují něco jako hypotéka na pozemek https://www.hypoteka-bez-registru.net/. A to proto, že u takové nebankovní hypotéky uspějí skutečně mnozí z nás. Všichni, kteří za takovou půjčku mohou nabídnout zástavu nemovitosti.

A je dobře, že taková hypotéka existuje. Protože jinak by mnohým z nás zkrátka nikde jinde nepůjčili.