Chtějte poznat něco nového

Mnoho lidí na této planetě pouze přežívá a nežije život naplno. Dnešní doba je totiž zaměřena na výkon a na vzdělání. Každý se žene za tím, aby měl co nejvíce titulů nebo byl ředitelem hotelu či vlastní společnosti. Toto Vám bere energii a vlastně smysl života, protože život, který je plný honu po úspěchu a zároveň jsou zde neúspěchy, které Vás stahují ke dnu, je zcela o ničem. Zkuste na chvíli slevit ze svých nároků a zkuste něco nového, něco, při čem zapojíte nejen svůj mozek, ale i celé tělo.
dívka v zoufalosti
Stres a nechuť chodit do práce vzniká v souvislosti s tím, že Vás v práci ani po ní nic příjemného nečeká. Když dospějete do tohoto stádia, je na čase něco změnit.
Zkuste např. nějaký bojový sport, konkrétně Brazilské Jiu Jitsu (dále jen „BJJ“). Tento sport není fyzicky náročný jako např. Judo nebo Karate a ani tak nebezpečný jako např. řeckořímské zápasy nebo wrestling.

brazilské Jiu Jitsu
Co je Brazilské Jiu Jitsu?

Brazilské Jiu Jitsu je bojový sport, založený na vzájemném kontaktu bojovníků. Trénuje se na speciálních žíněnkách (tatami) v gi (kimonu), což je klasický úbor pro tento sport stejně jako pro judo, aikido, karate,…, avšak materiál a struktura kimon se v jednotlivých sportech liší.

BJJ je často označováno jako lidské šachy, jelikož nezapojujete pouze tělo, ale musíte být s prováděnými technikami o 2kroky napřed před soupeřem, takže musíte zapojit i hlavu a vzpomenout si na vše, co jste se naučili a použít to v praxi. Právě kvůli tomuto je BJJ skvělé pro všechny, komu jde z práce hlava kolem. Jakmile vstoupíte na žíněnku, vše ostatní se vypaří a myslíte pouze na to, jak dnes upáčíte nebo uškrtíte soupeře (sparing partnera).

Jedná se o sport, je zde tedy potřeba i nějaká fyzička. Toho se však nelekejte. Vše získáte časem – pohyblivost, mrštnost, rychlost, zkušenosti,… Po nějaké době se budete cítit odpočatější a uvolněnější. Budete chodit do práce raději, protože víte, že potom půjdete na trénink, oblečete si kimono a budete se věnovat tomu, co máte dělat, radovat se z vítězství a ponaučíte se z proher. Tento sport je vhodný pro všechny věkové i váhové kategorie, dokonce i ženy.
dva zápasníci
Bojové sporty jsou na odreagování nejlepší zejména kvůli tomu, že se při fyzické námaze vyplavuje hormon jménem Endorfin, nazýván také jako hormon štěstí, který způsobuje dobrou náladu. Zaručeně vyzkoušejte tuto, ale i jiné alternativy, které Vám pomohou zpříjemnit si život.