Dotykový mobil

Vždycky jsem přemýšlela o tom, jestli nám mobilní telefony opravdu usnadňují život. Protože když jsem se ptala své mámy, proč si nepořídí už konečně pořádný mobilní telefon, tak mi řekla, že ona ho nepotřebuje. To vážně? To jí stačí ten starý mobilní křáp? Přitom ona vždycky když mi volá ze svého starého mobilního telefonu, tak se stále vzteká a nervuje se, že už nevidí ne tlačítka, která už jsou opotřebovaná. Protože moje máma má ještě takový starý retro telefon, který není vůbec dotykový a má jenom tlačítka. Taková ta gumová tlačítka, která když se ošoupou, tak nejdou vůbec vidět. Jenomže já si myslím, že už by moje máma přece měla vědět, kde se tlačítka a číslo nacházejí. Už přeci z praxe, to už bych znala jistě nazpaměť. To já, když jsem ještě měla tlačítkový mobilní telefon, tak jsem dokázala psát SMS zprávu taky i poslepu.

Mám ráda dotykové mobily.

Sice nyní mám dotykový mobilní telefon, ale myslím si, že psát poslepu SMS zprávu bych ještě stejně dokázala. Proto jsem se s bratrem dohodla, že až budou Vánoce, že se složíme mámě na nový krásný telefon. A už jí samozřejmě nekoupíme tlačítkový mobilní telefon, ale pořídíme mámě kvalitní dotykový moderní mobilní telefon.

Bez mobilu nedám ani ránu.

A navíc by mě stejně zajímalo, jestli se vůbec ještě vyrábějí tlačítkové mobily. Myslím si, že už asi ani ne. To je ale úplně jedno, protože pochybuji, že by někdo v dnešní době si ještě pořídil nějaký tlačítkový mobilní telefon. I když jsou takové případy, které by ho chtěly. A myslím si, že v budoucnu budou zase tlačítkové mobilní telefony populární, že se zase všechno bude vracet k tomu starému, co bylo. Ale to je vlastně v pořádku, je to moderní se vracet zase do retro doby. A mě by to bavilo. A kdyby to šlo, pořídili byste si taky mobilní telefon, který by měl tlačítka? Myslím, že pár takových lidí by se jistě našlo.