Ganoderma lucidum – reishi

Hub jsou známy stovky druhů. Ale méně známé a ne příliš vyhledávané, o kterých toho většinou ani moc nevíme, jsou houby rostoucí na kmenech stromů (především dubech). Mezi tyto patří i lesklokorka lesklá, též přezdívána jako „houba nesmrtelnosti“ , tu můžeme spatřit od jara do podzimu.
Lesklokorka může dorůst až třiceti centimetrů, jak již její název napovídá, je lesklá, co se týká barvy, v průběhu růstu se mění, od žluté až po černou a jedná se vlastně o houbu – parazita.
houba na stromě.jpg
Parazit jako lék
Čínská a japonská medicína je známa tím, že využívá k léčbě to, co nám poskytuje sama příroda. Možná tedy ani nebude příliš velkým překvapením, že lesklokorka, tato ne příliš hezká houba parazitující na stromech, je vlastně lék známý již našim předkům žijícím před naším letopočtem. V našich lesích se vyskytuje, ale ne v nijak velkém množství, léčivé účinky mají především houby mladé. Pozitivní vliv má na srdeční a cévní problémy, různé alergie, kladně působí na imunitu a její užívání snižuje obsah cukru a cholesterolu v těle. Je také používána jako lék proti rakovině.
houby na stromě.jpg
Je libo šálek čaje?
Na ochranu svého zdraví nebo prevenci různých chorob si dopřejte čaj vyrobený z lesklokorky, postačí dva hrnky denně. Pokud si dáte šálek po probuzení, budete se cítit příjemně a plni energie, zároveň také tělu dodáte i tekutiny. Užívat tento druh čaje můžete kdykoliv během dne.
Najít tuto houbu a hlavně ji poznat je pro běžného člověka obtížná věc a proto již hotový čaj seženete především v prodejnách zabývajících se prodejem alternativních léků, a to ať již v kamenných obchodech nebo na internetu. Příprava čaje je pak velice jednoduchá, do jednoho litru vodu stačí vložit jeden sáček a nechat přibližně půl hodiny. V průběhu dne pak můžete upíjet tento zázračný nápoj.