Jak se správně obléknout do práce?

V mnoha firmách jsou zavedeny interní směrnice, která nás do jisté míry limitují v oblékání. I v zaměstnání se ale můžete cítit pohodlně, stylově a zároveň splňovat předepsaný dress code. Ovšem i my jsme jenom lidé, a tak čas o času můžeme do práce obléknout kousek, který můžeme ve firmě vzbuzovat nelítostivé pohledy. Pojďme se tedy společně podívat na kousky, ze kterých už šéf nikdy šílit nebude!

pracující žena

Z pracovního šatníku bychom měli vyhodit všechny oděvy, které působí příliš vyzývavě. To znamená vše, kde je viditelné nebo prostupující spodní prádlo, dokonce i ramínka, je nevhodné. Stejně tak krajkové oblečení, které může na první pohled evokovat noční prádlo, raději do práce neoblékejte. Oblečení se vzory divokých zvířat se opěr vrací do módy, ale i tyto kousky raději ze svého pracovního šatníku raději vyřaďte.

Nevkusně mohou působit i oděvy, které jsou ženě záměrně malé a až příliš přiléhají a obepínají ženské křivky. I více rozevřená halenka nebo příliš krátká sukně mohou působit neprofesionálním dojmem a žena s takovým oblečením se mužům jeví jako nekompetentní osoba s ne příliš vysokým sebevědomím.

Jsou vhodné šperky? A jaké kousky vybírat?

Pokud bychom měli vypíchnout jeden doplněk, rozhodně by to byly kvalitní hodinky, se kterými nemůžete nikdy šlápnout vedle.

náramkové hodinky

Designové šperky volte z rozvahou a zvláště v práci znamená méně více. Vkusným zlatým a jednoduchým šperkem rozhodně nic nezkazíte, pak stačí jednoduché a decentní náušnice a máte hotovo.

Šaty vždy s vhodnou délkou. Jaká to je?

Ideální je takové rozmezí sukní, kdy ty nejkratší by měly končit tři centimetry nad koleny a ty nejdelší tak, aby ženě byly vidět boty. Pokud se budete https://www.prozeny.cz/clanek/co-muzum-na-zenach-vadi-v-tomhle-delate-ty-nejvetsi-chyby-33029 držet v tomto rozmezí, nemůžete délkou sukně nikdy nic pokazit. Vše co je víše nebo naopak níže, je nevhodné ba dokonce v mnoha firmách nepřípustné.