Výrobky
Jak na zdravé a rychlé snídaně?

Jak na zdravé a rychlé snídaně?


Pokud si ráno rádi přispíte, zkuste zvážit přípravu některých jídel na snídani již večer. Zní to poněkud zvláštně, ale když na vás ráno bude čekat připravená snídaně, bude se vám hned lépe vstávat.

Chia semínka

Tato výborná semínka pochází ze šalvěje hispánské. Pomocí chia semínek si můžete vytvořit výborný puding. K přípravě chutného pudingu vám postačí mléko, semínka a ovoce dle chuti. Chia semínka Energie života ponoříte do mléka přes noc. Mléko můžete ochutit včelím či pampeliškovým medem, kakaem či skořicí. Ráno už stačí přidat libovolné ovoce a můžete snídat.

chia semínka

Toast na sto způsobů

Přestože se může toast tvářit jako nudný kus pečiva, je skvělým a rychlým řešením pro přípravu ranní snídaně. Toast můžeme kombinovat s oblíbeným rostlinným tukem či domácím bylinkovým máslem. Můžeme použít šunku, sýr, salát či zeleninu a vždy bude výsledek skvělý. Pokud si suroviny připravíme již večer, ráno nám příprava zabere pouze několik minut.

Smoothie

Pokud ráno opravdu nestíháte a snídani byste si nejraději snědli při cestě do práce, nabízí se pro vás rychlá varianta, která zabere pouze pár minut. Výroba smoothie zabere jen zlomek vašeho času, jestliže si všechny suroviny připravíte již večer. Můžete kombinovat vaše oblíbené čerstvé i sušené ovoce, zeleninu, oříšky či koření, které pak stačí pouze rozmixovat. K oslazení můžete použít med či sušené datle. Záleží pouze na vás, pro jaké ingredience se rozhodnete. Dejte si ale pozor s překombinováním, mohlo by tak dojít k přehlušení chutí navzájem a výsledek by nebyl příliš uspokojivý.

Barevná smoothie

Vejce

Vejce lze připravovat na několik variant a většina z nich jsou rychlá na přípravu. Pokud milujete omelety, ale vaše ranní tempo nestíhá její přípravu, jednoduše s přípravou začněte večer. Do uzavíratelné misky rozklepněte požadované množství vajec, přidejte šunku, koření, bylinky či žampiony, rozšlehejte vejce s ostatními surovinami a vložte do lednice. Ráno stačí obsah vylít na rozžhavenou pánev a snídaně je za několik minut hotová.