Jak si vyrobit vlastní tělový kávový peeling?

Nechcete si chodit do drogérie, kde budete kupovat tělový peeling, za který zaplatíte hromadu peněz? Nechcete peeling plný chemie a škodlivých látek? Existuje spousta způsobů, jak si vyrobit svůj vlastní v pohodlí domova, a to ze surovin, které máte z většiny doma nebo je není těžké koupit.
Tělový peeling je skvělý v tom, že odstraňuje vrchní odumřelé buňky z kůže, a tím pomáhá k obnově a lepšímu okysličení. Olej v peelingu vaši pokožku krásně zjemní.
mletá káva
Díky tomu, že má káva proti zánětlivé účinky, pomáhá k zlepšení stavu pleti, například pokud máte akné, tohle vám může pomoci.
Jestli trpíte celulitidou, tento malý zázrak vám pomůže tak, jako žádný jiný přípravek v obchodě. Káva spolu s olejem totiž podporuje pružnost kožních vláken a tím dokáže celulitidu zmírnit, dokonce i odstranit.
Tady je návod na kávový peeling se skořicí:
Co budeme potřebovat?
Pomletá káva
Mletou skořici
Krystalový cukr
Trocha kokosového oleje
Návod k přípravě:
Pomletou kávu zalijte trochou horké vody tak, aby vznikla hustější kašička. Přidáte lžičku mleté skořice a lžíci krystalového cukru. Nakonec přidáte trochu kokosového oleje. Pokud kokosový olej nemáte, můžete použít i arganový, olivový nebo jakýkoliv jiný rostlinný olej.
Všechno důkladně zamícháte a vezmete si do sprchy. Směs nanesete na tělo a jemně vmasírujete do kůže po dobu několika minut. Poté důkladně a pečlivě opláchněte. Jestliže máte extra suchou pokožku, můžete po osprchování ještě nanést krém.
kokosový olej
Peeling by se měl samozřejmě používat pravidelně. U citlivé pokožky ho raději nanášejte méně často, aby nebyla příliš podrážděná.
U mastné pokožky se může používat častěji, klidně i dvakrát za týden.
U normální pokožky tak 1x za 2 týdny.
U suché pokožky maximálně jednou za 3 týdny až měsíc.
Rozhodně ho nepoužívejte každý den!Mohl by spíš uškodit, než pomoci.