Výrobky
Jak si vyrobit vlastní tělový kávový peeling?

Jak si vyrobit vlastní tělový kávový peeling?

Nechcete si chodit do drogérie, kde budete kupovat tělový peeling, za který zaplatíte hromadu peněz? Nechcete peeling plný chemie a škodlivých látek? Existuje spousta způsobů, jak si vyrobit svůj vlastní v pohodlí domova, a to ze surovin, které máte z většiny doma nebo je není těžké koupit.
Tělový peeling je skvělý v tom, že odstraňuje vrchní odumřelé buňky z kůže, a tím pomáhá k obnově a lepšímu okysličení. Olej v peelingu vaši pokožku krásně zjemní.
mletá káva
Díky tomu, že má káva proti zánětlivé účinky, pomáhá k zlepšení stavu pleti, například pokud máte akné, tohle vám může pomoci.
Jestli trpíte celulitidou, tento malý zázrak vám pomůže tak, jako žádný jiný přípravek v obchodě. Káva spolu s olejem totiž podporuje pružnost kožních vláken a tím dokáže celulitidu zmírnit, dokonce i odstranit.
Tady je návod na kávový peeling se skořicí:
Co budeme potřebovat?
Pomletá káva
Mletou skořici
Krystalový cukr
Trocha kokosového oleje
Návod k přípravě:
Pomletou kávu zalijte trochou horké vody tak, aby vznikla hustější kašička. Přidáte lžičku mleté skořice a lžíci krystalového cukru. Nakonec přidáte trochu kokosového oleje. Pokud kokosový olej nemáte, můžete použít i arganový, olivový nebo jakýkoliv jiný rostlinný olej.
Všechno důkladně zamícháte a vezmete si do sprchy. Směs nanesete na tělo a jemně vmasírujete do kůže po dobu několika minut. Poté důkladně a pečlivě opláchněte. Jestliže máte extra suchou pokožku, můžete po osprchování ještě nanést krém.
kokosový olej
Peeling by se měl samozřejmě používat pravidelně. U citlivé pokožky ho raději nanášejte méně často, aby nebyla příliš podrážděná.
U mastné pokožky se může používat častěji, klidně i dvakrát za týden.
U normální pokožky tak 1x za 2 týdny.
U suché pokožky maximálně jednou za 3 týdny až měsíc.
Rozhodně ho nepoužívejte každý den!Mohl by spíš uškodit, než pomoci.

3/5 - (2 votes)