Nikdy není pozdě na skleník

Ať už máte malou nebo velkou zahrádku, skleník Vám na ní udělá rozhodně velkou službu. A proč si vlastně vybrat skleník? Co vše lze ve skleníku pěstovat?skleník v zahradě.jpg

Pěstování ve skleníku

Každý má rád domácí vypěstovanou zeleninu. A právě kvůli tomu se vyplatí mít skleník. Nejen, že v něm zelenina dozraje rychleji, ale také má mnohem více plodů a živin. Než zelenina, která je kupovaná. Je možné pěstovat rajčata keříková, mini rajčátka, oválná rajčata, prostě jakákoliv. Dále velice dobře se ve skleníku daří okurkám tzv. hadovkám. Je to také vhodné místo pro cukety. Jen tedy zabírají více místa, za to velmi dobře plodí. Lze dát do skleník například i kopr nebo bylinky.
Máte rádi klasický salát? Na farmářských trzích jsou ke koupi salátové sazenice. Zasaďte je a do několika pár týdnů, máte salát vypěstovaný. Ve skleníku je možné pěstovat i různé druhy ovoce. A kdo je majitelem kaktusů a už je doma nemá kam dát, je skleník právě vhodné místo.
Škůdci se i do skleníku bohužel dostanou, a to prostřednictvím země. Proto i zeleninu dostatečně chraňte prostředky proti škůdcům.rajčata ve skleníku.jpg

Na co si dát pozor

Pokud pěstujete prakticky cokoliv ve skleníku, je nutné ho častěji zalévat, než je nutné na klasickém záhoně. Též je nutné kontrolovat růst rostlin, protože se může také stát, že z Vašeho skleníku vznikne prales. Ve skleníku se bohužel často daří plísni, proto dostatečně větrejte. Jelikož je to skleník, je nutné kontrolovat teplotu, aby se rostliny v něm nespálili.

Výběr skleníku

Můžete mít skleník klasický ze skleněných desek, nebo z polykarbonátových desek. Polykarbonát je dnes stále oblíbenější hlavně z důvodu, že je lehký. Ovšem počítejte i s vyšší cenou.
Nebojte se investovat do automatického otvírače okna ve skleníku. Čím větší teplo je ve skleníku, tím více se okno otevře. Zabráníte tak případnému zničení Vaší pracně pěstované úrody.
Velikost skleníku zvažte. Především z hlediska toho, co chcete pěstovat a kolik toho chcete pěstovat. Tak abyste nemuseli přebytek zbytečně vyhazovat.
Skleník je opravdu užitečným pomocníkem v pěstování zeleniny a ovoce.