Jde to i zdravě!

Mnoho lidí tohle zná. Celý den se jakžtakž držíte, dodržujete zdravý jídelníček a i na tu trochu pohybu se nějaký čas najde. Přijde večer a jako by se kalorie ve tmě nepočítaly. Bohužel je to právě naopak!několik kusů pistácií
Známo je, že se přecpávat na večer vůbec k ničemu dobrému nevede. A to neplatí pouze pro lidi, kteří chtějí redukovat svou váhu, ale tak nějak obecně. Kromě toho, že se chcete vyspat a odpočinout si, mělo by si odpočinout i celé vaše tělo. A ne trávit těžká jídla a pamlsky. Pravdou je, že ač si třeba dámě lehkou večeři, tak potom nás honí mlsná a sáhneme po brambůrkách nebo čokoládě. Budete se možná divit, ale své chutě nemusíte zase tolik krotit, stačí to zkusit zdravě a s rozumem!
Prvním bodem je lehká večeře. Určitě je to v pořádku, ale neměla by to být zase večeře hladová. Pokud se z ní nenajíte, je jasné, že máte potřebu se dojíst někde jinde. Možná potřebujete navýšit porci tohoto jídla. Zásadou je, ideálně nejezte žádná hutná jídla na večer. Příkladem můžou být knedlíky a hustá omáčka. Velice špatně se vám bude spát a tělo bude trpět.
Pokud i po větší porce večeře budete mít potřebu něco zobat, zkuste se vyhnout klasickým smaženým brambůrkům a čokoládě. Zkuste je nahradit jinou alternativou. Místo chipsů si dejte třeba pistácie loupané a čokoládu nahraďte lehce stravitelným bílým řeckým jogurtem!dortík s pistáciemi
Možná se budete divit těmto volbám, ale řecký jogurt je myslím jasný, je lehce stravitelný a neobsahuje moc tuku ani přidaný cukr. Při pomyšlení na pistácie si možná řeknete, vždyť ořechy jsou velmi tučné! Ano máte pravdu, většina ořechů obsahuje hodně tuků, to samozřejmě nemění nic na ostatních prospěšných látkách, které v sobě mají. Pistácie jsou však výjimkou a tvoří je velmi malé množství tuku, takže nemusíte mít obavy. Ideální bude, když si zakoupíte nesolenou variantu, která je rozhodně pro vaše tělo zdravější, no a nakonec kdo by neocenil již pistácie loupané, připravené přímo ke konzumaci?