Klíčíme v praktické biomisce

Proč zrovna klíčit a proč hned v biomisce? Odpovězme sami sobě na otázku – zda chceme pro sebe a zdraví svých bližních něco více udělat? Nestačí jen nakupovat zdravé potraviny a sledovat co jíme a pijeme. I my sami se můžeme vlastním přičiněním postarat o čerstvé a zdravím přímo nabité pochutiny. Pokud jste s tím ještě nezačali, tak začněte „klíčit“ právě nyní. Už nic neodkládejte a vydejte se do obchůdku anebo prolustrujte internet, kde by se daly pořídit pomůcky pro klíčení semen.
pohled na klíčící rostlinku

Vy si můžete naklíčit semínka i v obyčejné zavařovací sklenici anebo na parapetu v truhlíku naplněném zeminou. To vše je možné. Ale pokud si nechcete zaneřádit byt zeminou a tahat se s těžkými truhlíky, máme pro vás radu. Poohlédněte se v obchodě anebo na internetu po klíčících miskách, které také můžete najít i pod názvem „biomiska“. Také jsou k dostání i přímo klíčící sklenice. Jsou oproti obyčejné zavařovací sklenici výhodnější v tom, že mají v sobě upevněné sítko, přes které můžete prolévat semínka. A prolévat budete alespoň 2 – 3x denně. Navíc tyto klíčící sklenice i bio misky mohou být i pěkným dekoračním doplňkem vaší kuchyně. Určitě se za ně nebudete před návštěvou stydět, naopak své hosty zaujmete něčím novým, co třeba ještě ani neviděli a neznají. https://www.irozhlas.cz/veda/kvuli-technice-lide-neznaji-uz-ani-vlastni-cislo-pamet-zlepsi-strava-i-pohyb-radi-expertka_201703191048_dpihova
mladé klíčící rostlinky
A vy budete právě ti, kteří jim předají své zkušenosti s klíčením různých semínek – počínaje řeřichou, červenou řepou, mungo fazolemi, špaldou (původní druh pšenice), čočky a dalších. Dokonce můžete zkusit i naklíčit super potravinu jakou je dnešní populární mladý zelený ječmen! A budete ho mít přímo v bio kvalitě, protože jen vy víte, co vaše klíčení obnáší. Jen je důležité získat semínka zdravá a hlavně, aby nebyla namořená různými přípravky. Nejlépe je semínka ke klíčení zakoupit u ověřeného obchodníka nebo v bio obchůdku se zdravými potravinami.