Moderní technologie pronikla i do těžby kryptoměn

Snad již každý se setkal s označením Bitcoin. Je pravdou, že našel své příznivce, ale také například doposud existují ti, pro které je tento pojem absolutně neznámý. Jedná se o kryptoměnu, která letos oslaví kulaté výročí desátých narozenin. Za tu dobu nastalo mnoho změn, hlavně v kurzu této měny, jelikož z mnohých udělal Bitcoin skutečné boháče. To ale nebylo ihned od počátku jeho vstupu na scénu.
síť virtuální měny
Pozornost širší veřejnosti si teprve získal před několika lety. Díky vysokému kurzu, který stoupal stále nahoru, se určité spektrum lidí rozhodlo do něj investovat své reálné peníze. Pomalu se jeho zájem dostal mezi IT amatéry i specialisty. Těžko říci, co je vedlo k tomu, aby se začali zajímat o jeho těžbu, která se v počátku běžně dělala přes počítač. Mohla to být vidina rychlého zisku, ale také možnost, že uvěřili tomu, že budoucnost bude patřit pouze kryptoměnám. Nyní se k těžbě potřebuje daleko vyvinutějších těžebních strojů, nás do této problematiky snadno uvede a možná zatoužíme se stát také nadšenci těžby.

kryptografie

Co se schovává po pojmem kryptoměna

Původně všechny druhy kryptoměn začaly vznikat jako koncept decentralizované, neovlivnitelné, ale také nijak padělatelné měny. Takové digitální peníze nebyly samozřejmě závislé absolutně na ničem, na žádném subjektu. Dá se říci, že podle českých zákonů je taková měna pouhou věcí, která se dá poslat od odesílatele k příjemci přímo, bez nějakého dalšího prostředníka. Samotným vlastníkům pak poskytuje vysokou míru anonymity, což je pochopitelné, jelikož se s ní nespojují žádné citlivé údaje, natož osobní identita.
moc bitcoinu
Nic méně v dnešní době již existuje mnoho obchodů i v naší republice a to jak kamenných, tak internetových, kde se dá s nimi obchodovat. Jedině kdo je hlídá, tak jsme my sami, ve svých virtuálních peněženkách, ale také blockchain, co by se dalo přirovnat bezpečnému trezoru. Bez něj bychom nemohli vytěžit prakticky žádný Bitcoin ani nic jiného. Na druhou stranu čas teprve ukáže, jakým směrem se bude jejich budoucnost vyvíjet dál.