Pozor! Tyto sporty jsou životu nebezpečné!


1.       Wingsuitové létání


Jeden z nejnebezpečnějších sportů vůbec. Jeho vyznavači vypadají jako batmani nebo netopýři a skáčou s okřídlenou kombinézou a padákem z horských vrcholů, věží nebo třeba mrakodrapů. Při tomto letu přišly o život desítky lidí.
skok z hory


2.       Surfing


Surfování samo o sobě zas tak nebezpečné není. Ti, kteří si vyzkoušeli surfovat na Havaji, asi tolik neriskovali. Mezi surfaři jsou takoví extremisté, kteří vyhledávají nebezpečí. Sjíždí 20metrové vlny v Portugalsku, surfují v bouřce nebo daleko od civilizace. Taková zábava rozhodně bezpečná není.


3.       Motoristický sport


Již zřídka dochází k životu ohrožujícím nehodám, bláznivých odvážlivců mezi řidiči ubývá. Nicméně i špičkoví sportovci nejsou imunní vůči technickým vadám a lidským chybám.


4.       Závěsné létání


Na let s kluzákem se tito sportovci důkladně připravují. Malá chybička může mít ale fatální následky.


5.       Potápění


Prozkoumávání dosud neobjeveného terénu můžete doslova propadnout a zažívat při něm pocity euforie. I zde ale platí, že každá nepozornost vám může být osudná. 
kite surfing


6.       Jízda na koni


Nezdá se to, ale jízda na koni je nebezpečnější než jízda na motorce. I zkušení jezdci na koni nemohou zabránit určitým druhům nehod, protože kůň není stroj, ale živá bytost, která není ovladatelná za každých okolností.


7.       Horolezectví


Horolezci se na své výpravy chystají s několikaměsíčním předstihem. Jsou připraveni i na nepředvídatelné události, mají znalosti nouzového managamentu. Stále zde ale existuje vysoké riziko. Všichni by si měli uvědomit, kde se nachází okraj propasti, ze které není cesty zpět.


8.       Skialpinistika


Není tak extrémní, ale stále je život ohrožující. Za poslední roky došlo k mnoha úrazům. Lékaři v zimních střediscích by mohli vyprávět, jak zrádná dokáže být skialpinistika.

 


9.       Skok padákem


Při seskoku padákem prý zažíváte podobné pocity jako při konzumaci drog. Bohužel i zde může dojít k nehodě, kterou nemusí spasit ani rezervní padák.