Půst a hubnutí jde dohromady

Hubnutí je většinou doménou žen. Stále se svou váhou bojují, a jen málokterá, je sama se sebou spokojená. Kolísavá váha, kdy úspěch ze ztráty několika kil, předčí naopak několik nabraných kil navíc, je může dohnat až k depresi. Možná bychom neměli tolik tlačit na pilu a mohli zkusit zhubnout bez velkých očekávání, přirozeným způsobem. Ideálním způsobem, jak se o to pokusit, jepůst. Nejen, že prospějete svému zdraví, ale určitě i nějaké to kilo shodíte. Půst má, ale svá pravidla. Neznamená, že okamžitě přestanete jíst. Ideální je s půstem začít na jaře, kdy tělo po dlouhé zimě, potřebuje pročistit.
bylinný čaj
Začněme tedy tím, že se vzdáme těžkých a tučných potravin. Naopak do svého jídelníčku zařadíme stravu lehce stravitelnou. Pitný režim bychom měli doplnit, o popíjení bylinných čajů. Poté co najedeme na tento odlehčenější režim, můžeme pomalu zařadit jednodenní půst, jednou týdně.Rozhodně v den půstu nezapomínáme na pitný režim. Vhodná je obyčejná voda a bylinkové čaje. Náš trávicí trakt se zklidní a pročistí. Bylo by vhodné, kdybyste si pro půst vybrali volný den, kdy vás nezatěžují žádné povinnosti. Relaxujte, meditujte a věnujte tento volný den pouze sami sobě. Půst vás může zbavit různých zdravotních potíží. Byl již ve středověku využíván k léčení různých neduhů.
lehká strava
Organismu je v podstatě v klidovém režimu, kdy ho nezatěžujeme trávením, na které naše tělo vydá velké množství energie. Jen si vzpomeňte, jak vám je po obědě, kdy si dopřejete pečené maso s houskovým knedlíkem a zelím. Většina z nás, by po takovém obědě, nejraději ulehla ke spánku. Půst můžete provozovat několika denní nebo jednodenní. Pokud si vyberete několika denní, je nutné tělo na tuto změnu připravit. Nejdříve tedy začněte s jedním dnem a později až si vaše tělo na nový režim zvykne, můžete zařadit více dnů. Půstu by se měly vyvarovat těhotné a kojící ženy.