Co si (ne)obléknout v těhotenství

Každá žena chce být krásná a pěkně oblečená. Ani doba gravidity není výjimkou. Některé si v tomto období nepřipadají přitažlivé. Obvykle se ale naštěstí jedná o zcela subjektivní pocit. Těhotenství totiž sluší každé příslušnici něžného pohlaví. Jde jen o to, jak se v něm cítíme. Ty největší změny a nejnáročnější procesy samozřejmě probíhají uvnitř těla. Ale i vhodným šatníkem můžeme nepříjemným pocitů, které dámy v tomto období často přepadají, předejít.Nastávající maminka

Jaký kousek těhotenského oblečení si pořídit? I móda nastávajících maminek má svá pravidla. Zjistěte s námi, která to jsou, a užijte si těchto devět požehnaných měsíců naplno. Inspirujte se těhotenskou módou na Girl Time a buďte svá.

1. Zapomeňte na nepadnoucí oblečení
Dnes je tolik možností, kde nakoupit krásné kousky pro nastávající maminky, že by byl vyloženě hřích schovat krásu těhotenství do neforemných XXL triček, mikin a kalhot. Nebo naopak nenechat bříšku prostor a brát miminku kyslík v netěhotenských kalhotách. To taky nebude to pravé ořechové. Nic vás nesmí stlačovat.

2. Zbytečně se neodhalujte
Dejte svůj stav plný očekávání na odiv, ale nebuďte laciná. Vyberte si elastické tričko, které vás krásně obepne. Ideálně ale v prodloužené délce. Díky tomu nebude bez vašeho vědomí nic spodem vykukovat. Mnoho nastávajících maminek vsází například na pružné bederní pásy, které promění v podstatě každý kus oblečení na ten těhotenský.Krásná v těhotenství

3. Vsaďte na přírodní materiály
Bavlna, len a vlna. Takové oblečení by vás aktuálně mělo zajímat. Zapomeňte na syntetická vlákna jako například polyester. Potřebujete vše, co je prodyšné, příjemné na tělo a hypoalergenní.

4. Odpusťte si podpatky
Tělo v těhotenství se zkrátka mění – posouvá se těžiště, nohy natékají, chodidlo může dokonce povyrůst, pohyb je omezený. To jsou všechno pádné argumenty, proč nechat obuv s podpatkem odpočívat v botníku. Boty musí být především pohodlné a taky lehce nazouvatelné. Volte ideálně zdravotní variantu. Pozor: Ve třetím trimestru ženám činí potíže i tkaničky.