S větrem od moře ve vlasech

Město, jako letovisko Lloret de Mar je vhodné pro každého všech věkových kategorií, především pak pro každého, kdo si chce na své dovolené patřičně užívat. Město svým návštěvníkům nabízí velmi bohatý noční život a hlavně mnoho zábavy.
Lloret de Mar
Veliké množství obchodů je otevřeno dlouho do noci a zrovna tak desítky diskoték a nočních podniků, které lákají návštěvníky. Z rušného letoviska se potom můžete vydat na procházky podél překrásného skalnatého pobřeží. Lloret de mar vlastní dvě pláže, a to hlavní pláž přímo v centru, kterou zdobí krásná palmová promenáda.

Druhá pláž je klidnější a více oblíbená, na kterou se dostanete pravidelným autobusovým spojem z města. V Lloret de Mar jsou nádherné pláže, které mají hrubší písek, štěrk podobný kamenům, jsou veřejné a jsou zdarma. Městu byla udělena cena Modrá vlajka za čistotu pláže.

Projděte se historií města

Ve městě se nacházejí historické pozůstatky iberské a římské civilizace v místech některých archeologických nalezišť. První písemné zmínky o městě Lloret de Mar lze nalézt v dokumentech z roku 966 jako Loredo. Slovo pochází z latinského slova „lauretum“, což znamená vavřín.

Stejně jako mnoho dalších středomořských pobřežních měst, Lloret byl také často napadnut Saracény ve středověku. Říká se, že tradiční tanec na Staroměstském náměstí se datuje do této éry. Až do 15. století nebylo město příliš rozlehlé. Ve městě se nachází kostel Sant Romà, který měl ochraňovat městečko před útoky anglických, francouzských, tureckých a alžírských pirátů.
santo domingo de silos
Byl postaven jako úkryt. Kostel je postaven v gotickém slohu, a byl dokončen v roce 1522. Lloret se stal komerčně důležitý v 18. století. Mohou nám to připomenout domy postavené Indiány pro navrátivší se španělské přistěhovalce z Ameriky, jak zámožná doba to byla. Tehdy byly prováděny ve městě rozsáhlé restaurátorské práce za peníze, které si Španělé přivezli z Ameriky. Ještě dnes zde můžeme vidět velkolepé budovy s byzantskými, maurskými, renesančními a modernistickými prvky.