Telefon a jeho historie

První telefon vznikl v roce 1876 a vynalezl jej Alexander Graham Bell a byl sestrojen v Bostonu (USA). Dříve existovaly pevné telefony, které nebyly přenosné a zároveň docela těžké, mohly si jej také dovolit pouze lidé které na to měly finanční prostředky. Takže třeba továrníci nebo majitelé velkoobchodů. Později se dostávaly do domácnosti téměř každého. První mobilní telefon byl vyroben v roce 1983 společností Motorola. Ten sice byl velký, ale dal se přenášet, dále ve 20 století přišly na svět nám známe třeba staré značky jako je Nokia, Alcatel, Siemens a další… mobilní telefon.jpg
Ale pořád to byly tlačítkové mobilní telefony. Začala postupně doba, kdy se začaly vyrábět dotykové telefony, které přinášeli mnoho výhod ale i nevýhod. Kupříkladu nevýhodou bylo že nebyly odolné na rozdíl od tlačítkových. Bylo, to háklivé hlavně na ten dotykový displej a některé typy mobilních telefonů také na výdrž baterie. Dnes již nemají mnoho nevýhod stále zůstal křehký displej. Zároveň mají plno vymožeností, jakou jsou Wi-Fi, GPS, mapy, Bluetooth, sociální sítě, nabízí i plno her pomocí androidu což je systém mobilních telefonu ale mají také systém.
starý telefon.jpg
Windows jako je to u počítačů které tyto systémy mají, ale zpět k tématu bez těchto přístrojů si život dnes nedokážeme představit ať se podíváme kamkoliv tak tam to vidíme téměř každý člověk sedí a kouká do mobilu i když mnoho modrého světla který takový telefon vydává není zdravý kvůli zraku, ale díky těmto přístrojům si usnadňujeme život každý den pač, kdo si dnes nastaví obyčejného budíka… Téměř nikdo… nastavíme si to jednoduše na mobile, nebo poznámky už si také nepíšeme do sešitu či notýsku. Když se ztratíme při nějakém tom krásném výletě nebo túře, tak nás mobil dokáže navést zpět. Na těch starších typech aparátů jako byly ty tlačítkový to nešly takový novinky a věcičky jako u těch dotykových. Jsou to nuže výhody ty dnešní mobily nebo smartphony.