Úspěšné kapely v Čechách!

V letošním roce totiž proběhl již 25. ročník hudební ankety Žebřík, ve kterém se mohli fanoušci nejprve libovolně vyjádřit ve smyslu toho, co mají rádi a co rádi poslouchají, a dále pak od února mohli vybírat z nominovaných hudebníků, filmů, kapel a vůbec z kategorií, které se oceňují.
velký koncert
Samy historické výsledky hovoří však o tom, že tato anketa je trošku jiná, než u nás nejznámější anketa a jistě vás tedy budou zajímat kapely, které získali v této anketě Žebřík již své místo na výsluní! A je to jen dobře.
Arakain
Samozřejmě všichni tuto kapelu známe a víme, že nejlepší časy zažívala s Alešem Brichtou v devadesátých letech. Sice celkově vyhráli pouze jedenkrát, za to ale celkem osmkrát získala kapela umístění na stupních vítězů.
stupně vítězů
UDG
Skvělá kapela, která v rámci komerční scény nedosahuje takových výsledků a ohlasů, jaké si zaslouží, se umístila v roce 2009 a 2010 na prvním místě. Byla to jejich nejúspěšnější etapa jejich fungování. Samozřejmě úspěch ovlivnilo album Autoportrét.
Wohnout
Jedna z mála kapel, která si drží stále svůj styl a zároveň se jí podařilo prosadit se i na komerční scéně, je právě Wohnout. V roce 2004 přišel v rámci této ankety první úspěch. Následovaly úspěchy s alby Rande s panem Bendou a následně s albem Polib si dědu. Samozřejmě mimo vítězství získali také druhé míst v roce 2005 a jedno třetí místo v roce 2008. Celkově tedy mají čtyřikrát umístění v nejlepší trojici roku.
Lucie
Mezi největší fenomény devadesátých let patří samozřejmě kapela Lucie, která prorazila naprosto a totálně a promluvila samozřejmě i do ankety Žebřík. Největší úspěchy mel Koller se svými kumpány v druhé polovině dekády a v rámci Žebříku získali první místa v roce 1996, 1998 a 2000. V roce 1999 získala Lucie také druhé místo.
 posluchači na koncertě
Samozřejmě o něco úspěšnější v rámci Žebříku jsou tyto kapely:
•        Kabát
•        Chinaski
•        Kryštof
Tyto kapely však známe z komerční scény velmi dobře a není tedy třeba zdůrazňovat, že jsou to nejlepší kapely u nás!