Antigenní test si dokáže udělat opravdu každý.

Všichni víme, co sužuje doslova celou naši planetu poslední dva roky. Správně, je to nákaza koronavirem. Obzvlášť v prvních vlnách podlehlo této nemoci veliké množství lidí, hlavně lidí starších, obézních a jinak nemocných, ale pochopitelně i mladí, bez jakéhokoli předpokladu, že by mohli na nemoc doplatit až takovýmto způsobem. Ze začátku šíření epidemie se nikde pořádně nevědělo, jak proti ní bojovat a určitě si pamatujete, jak národ vytáhl zaprášené šicí stroje a šil roušky. Šili všichni a o roušky se dělili s těmi, kteří se k nim jinou cestou nemohli dostat. Nebyla k sehnání ani rouška, ani dezinfekce, natož nějaké testy.

test

Samotných léků, které by na toto onemocnění zabíralo moc není, je to nákaza virová, na viry antibiotika nezabírají, antibiotika jsou připravena k boji s bacily, ale ne s viry. Na viry jako takové moc způsobů léčby prostě není. Nezbývalo, než se uzavřít doma a chodili jsme ven jen v rouškách. Všechno bylo uzavřené, pracovalo se z domova. Tato doba je naštěstí už za námi, přece jen jsme se na boj s koronavirem už připravili. Už jsme se s ním seznámili, bohužel seznámení stálo životy spousty obyvatel naší planety. Hodně z nás se naočkovalo, což má také vliv na omezení šíření virózy, stále také dodržujeme určitá pravidla, i když ta se nám tak rychle mění, že ani nevíme, co vlastně platí a co neplatí, nebo co prošlo pouze nějakou úpravou.

test

Jednou z dobrých metod prevence je testování. Covid dokáže být zákeřný v tom, že u někoho se neobjeví vůbec příznaky, ale přesto je nakažlivý pro okolí, nebo se příznaky projeví se zpožděním a on už virus roznáší v kolektivu. Proto některé firmy zachovaly testování svých zaměstnanců, ačkoliv není povinné, chtějí, aby jejich pracovní kolektiv byl zdravý. Testovat bychom se měli i doma, než se vydáme na návštěvu k našim starším příbuzným, nebo v případě, že se necítíme dobře a začínáme pociťovat příznaky nějakého onemocnění. Antigenní test ze slin je nenáročný a zvládne si ho udělat opravdu každý.