Jak se obléct na ples?

Slavnostní atmosféra, skvělé jídlo a pití a perfektně oblečení lidé – atmosféra plesů je úžasná. A protože toto období roku netrvá dlouho, je třeba si jej užít. S plesy se však pojí i nelehký úkol, a to obléct se tak, abychom všem vyrazili dech. Někdy se to bohužel povede ve špatném slova smyslu. Jak se vyhnout faux pas a vypadat na plese zkrátka skvěle?

Vysoké podpatky

Šaty podle úrovně

Při výběru šatů se nejdříve zamyslete nad tím, na jaký ples se chystáte. Jinak se oblékneme, pokud vyrážíme na ples s účastí celebrit, jinak na vesnický bál. Nechceme působit přehnaně, nebo naopak nedostatečně slavnostně. Pro formálnější příležitosti se bude hodit dlouhá róba, na méně formální večer si můžete dovolit i šaty v délce po kolena.

Aby vše padlo

Pokud vybíráte šaty, vezměte v potaz své tělesné proporce. Šaty vám musí perfektně padnout a zároveň by měly lichotit vaší postavě. Mladší a štíhlejší ženy si mohou dovolit odvážnější kreace co se barev a střihů týká, ženám starším či majitelkám kypřejších tvarů budou slušet spíše tlumenější barvy a splývavé střihy. Myslete na to, že ples je formální příležitost a nehodí se příliš odvážné modely, které toho více odhalují, než schovávají.
Ženy na plese

Slaďte doplňky

K šatům se váže i řada doplňků. Tím hlavním jsou lodičky. Měly by mít alespoň malý podpatek, ale určitě vezměte v potaz to, že v botách musíte vydržet celý večer a také v nich tančit. Byla by škoda kvůli příliš vysokým podpatkům celý večer prosedět s bolavýma nohama. Jestliže máte výraznější model šatů, volte spíše jednodušší boty. Jestliže jste sáhla po černé róbě, můžete přidat boty třeba i v metalických tónech. Další nezbytností je psaníčko. To by mělo korespondovat s celým outfitem a zároveň schovat ty nejdůležitější věci – telefon, klíče, kapesníčky a peníze, případně potřebnou kosmetiku jako je rtěnka či pudr.