Pivoňka jako královna květin

Pivoňky známe jistě všichni velmi dobře. Mají nepřehlédnutelné, krásně zbarvené a bohaté květy, které navíc úžasně vonní. Vypadají dobře jak v zahrádkách tak i řezané, které si dáme doma do vázy s vodou. Pokud si pivoňky vysadíte do své zahrádky, můžete se těšit na to, že vám tam vydrží pěkně dlouho a parádu vám bude dělat každé jaro a léto po spousty let. A vystačí na to úplně sama. A ke všemu nepotřebuje ani nijak zvláštní péči a bude se jí dařit dobře.
zalévání květiny

Pěstujeme pivoňky

Pivoňky nejsou žádné nové květiny, ale květiny, které zahrady a zahrádky zdobí již po několik století. Existuje jich více druhů a některé se dříve využívali i v léčitelství. Ať už si vyberete jakýkoliv druh, při pěstování pivoněk nezapomeňte dodržovat pár rad pro jejich správné pěstování. Pak budou krásně růst a kvést stále dokola.
·         Kam je vysadit: pamatujte na to, že pivoňky se časem rozrostou a to do šířky, takže by se měli vysazovat na místo, kde již nemáte plný záhon a ony tak budou mít možnost se rozrůstat, jak potřebují. Pivoňky jsou sice nenáročné a v našich podmínkách se jim daří moc dobře, ovšem moc se nesnesou s větrem. Proto by místo, kam si je vysadíte, nemělo být moc větrné. Jinak hrozí, že je vítr poláme, mají totiž poměrně dost těžké a mohutné květy.
·         Nechte je dýchat: při sázení dejte pozor na hloubku. Pivoňky se nesmí sázet moc hluboko.
·         Pozor na sluníčko: pivoňkám svědčí polostín a neprospívají jim přímé sluneční paprsky. Jinak jsou ale odolné. Pokud jde o zalévání, hlavně to nepřehánějte. Pivoňkám nevadí ani maličké sucho. Nesmějí se moc přelévat.
malované pivoňky

Ozdobou útulného domova

Pokud nemáte zahrádku a přece byste se chtěli kochat krásou pivoněk, žádný problém. Dají se zakoupit jako řezané květiny a doma ve váze vám také vydrží dlouho. Provoní vám byt, navíc jsou nádhernou ozdobou a dodají klidnou a romantickou atmosféru každému bytu. Moc hezky vypadají i pivoňky umělé, které vám parádu doma mohou dělat po celý rok, protože vám neodkvetou. Navíc o umělé květiny se není třeba starat. A vůbec se nemusíte bát toho, že by umělé květiny hned znamenali kýč. Pivoňky i umělé mají své kouzlo. Jsou i oblíbeným vzorem na ubrusech, nádobí nebo nakreslené na obrázku. Pivoňky vám zkrátka, v jakékoliv podobě budou překrásně zdobit dům.