Plánujete bazén? Co si zjistit, na co se připravit, a co přichystat?

Na rozdíl od bazénů nadzemních, které musíte každoročně sestavit, napustit, a na podzim zase rozebrat a uschovat, mají zabudované bazény tu výhodu, že je na zimu pouze vypustíte, a s oteplením opět napustíte. Že to zní moc jednoduše? Máte pravdu. Je to celé trochu složitější, avšak zabudované bazény mají rozhodně vyšší životnost, a jsou praktičtější. Co ale budete muset zařídit?

zahradní bazén

Volba bazénu

Samotná volba bazénu ej samozřejmě na vás, a záleží především na vašich možnostech, a to ať už finančních, či pozemkových. Jednodušší volbou je samozřejmě objednání plastového bazénu, který lze nechat vyrobit na míru, a poté do země zabudovat. Zda si vyberete hranatý, kulatý, oválný, či nějaký asymetrický tvar, to už záleží jen a jen na vás. Další možností je pak bazén vybetonovat, a vydláždit. To je samozřejmě poněkud náročnější, a nákladnější varianta, ale záleží to na vás.

Výkop

Abyste mohli bazén do země vsadit, bude potřeba nejprve vyhloubit dostatečnou jámu, do které se bazén vleze. Na to si můžete buď objednat stroje, které práci udělají rychleji, avšak je nutné počítat s tím, že vám pojezdí půlku zahrady, nemluvě o tom, že musí mít dostatečný přístup. Máte-li silné svaly, a pár přátel, kteří se nebojí tvrdé práce, můžete to také zkusit sami, ale nečekejte nic lehkého. Najdou se pak i firmy, které nabízejí služby, jako jsou ruční výkopové práce, což bude ta nejlepší možná alternativa.

žena v bazénu

Servis

Údržba zabudovaného bazénu nemusí být vždy snadná, zvláště když se pokazí něco, do čeho raději nechcete vrtat, abyste celou situaci ještě více nezhoršili. V takovém případě je nejlepší mít v záloze odborníky, kteří si ví rady s jakýmkoliv problémem ohledně bazénů a čerpadel s nimi spojenými, a budou vám po ruce, když budete potřebovat. Mimo servisu vám mnohdy poskytnou cenné rady ohledně péče o bazén, volbu správné chemie, a mnoho dalších.