Zahrada a dům
Vylepšete svou zahradu o nový prvek

Vylepšete svou zahradu o nový prvek


Udělat si u sebe na zahrádce nějakou formu zastřešení se určitě vždycky hodí. Minimální si můžete pod stříšku dát pár židlí, stůl a občas tak obědvat venku.

Vylepšete svou zahradu o nový prvek

Mít nějaký ten zelený plácek dnes není problém ani když bydlíte v paneláku. Stačí si pořídit nějaký menší pozemek v zahrádkářské kolonii, které v posledních letech v menších i větších městech rostou jako houby po dešti. Ovšem, co s tím? Inu, se zahradou můžete dělat mnoho věcí. Je samozřejmě skvělá k pěstování rozličné flóry, třeba zeleniny. Díky tomu můžete mít vždy po sklizni domácí zeleninu, která bude prostá různých chemických přísad. To však ale není jediná možnost, jak s takovýmto pozemkem zacházet. Můžete si na něm vytvořit třeba i menší posezení.

Dřevěná pergola

Posezení venku je hlavně na jaře a v létě velice vyhledávané. Kdo by si nechtěl poklábosit na čerstvém vzduchu a při té příležitosti si nedat třeba jedno chlazené. Na balkóně se to dá dělat s trochou fantazie také, ale není to to pravé ořechové. Ovšem, měli byste si zajistit, aby na vás nepršelo nebo neustále nesvítili sluníčko. A k tomu je ideální pergola.

Jednoduchá, ale efektivní

Zahradní střechu nemusí tvořit za každou cenu klasický dřevěný altán. Ten je nejen docela drahý, ale zároveň zabírá až příliš mnoho místa a na malé zahrádky se nehodí. Pergola je v tomto ohledu daleko lepší a také lépe zapadne do rustikálnějšího prostředí. V závislosti na tom, jestli máte na zahradě nějakou zděnou stavbu nebo nikoliv si pak můžete vybrat buďto některou z pergol ke zdi, nebo tradičních samo stojatých modelů.

Orientální pergola

Do montáže se můžete vrhnout sami

Samozřejmě, že si můžete novou konstrukci nechat od píky navrhnout a pak i postavit, ale vězte, že tohle se vám hodně prodraží. Pořizovat si cokoliv na míru je vždy cenově náročnější než si objednat prefabrikovanou stavebnici, kterou si pak postavíte sami. A u pergol to samozřejmě platí také. Nemusíte se toho ale bát. Tyto stavebnice jsou obvykle vyrobeny tak, aby nebylo ani pro laika nic složitého je sestavit dohromady. Vzhledem k tomu, že se ale jedná o docela velké konstrukce, je dobré mít ještě jeden pár rukou navíc.