Příroda nepotřebuje chemickou úpravu vody
Lidé sice udělali dost nepříjemných a zbytečných zásahů do samotné přírody, přesto existují místa, která zůstávají svým způsobem zachována. Spíš je nalezneme v nějakých částech chráněných oblastí, než na běžně navštěvovaných a používaných místech. Tady, kde zůstala panenská příroda zachována, se můžeme nejen kochat krásou, ale také se mnohému naučit. Ač by si to nikdo moc nedával do souvislosti, tak i my můžeme mít tak krásnou vodu ve svém vlastním bazénu, aniž bychom tam narvali tucty chemie. Ale je pravdou, že asi bez ní se také neobejdeme. Nicméně, můžeme jí zmenšit na minimum, což se také počítá.
V první řadě musíme začít u filtrace
Běžnou náplní je filtrační písek, který má za úkol zachycovat nečistoty, ten ale můžeme jednoduše nahradit jiným materiálem. Můžeme například vyzkoušet Zeolit. Jedná se o takzvaný minerál vulkanického původu. V podstatě je hodně výjimečný v tom, že má na sobě póry, které dokážou zachytit v podstatě více nečistot, než písek. Na druhou stranu my jsme národ spořivý, tudíž se nám nebude líbit, že ho budeme muset měnit nejlépe každý rok, což po nás zase písek nechce. Tady to bude spíš na volbě osobního rozhodnutí.
Pojďme se podívat na jeho plusové stránky.
· Díky svým pórům má daleko větší čistící plochu, než zrníčka písku.
· Obsahuje uvnitř svojí struktury vápník, magnezium a sodík.
· Snižuje nutnost použití chlóru.
· Při filtraci uvolňuje zároveň přírodní vůni.
· Dochází ke snížení zápachu při použití chlóru a tím samozřejmě tolik netrpí oči.
· Používá dokonce tři systémy čištění:
– zachytí běžnou fyzickou a viditelnou nečistotu
– absorbuje znečištěné látky
– dokáže chemicky ošetřit vodu
Dokonce, i když doslouží jako filtrační materiál, tak jej lze použít. U jezírek je vždy místa dost na přírodní dekoraci a dokonce poslouží do promíchání se zeminou nebo substrátem, kdy můžeme směle přesadit bytové květiny. Budou mít krásně nadlehčenou a provzdušněnou půdu.