Proč je hubení blech tak obtížné?

Jedním z parazitů, se kterými se můžeme v domovech setkat, jsou blechy. Ačkoliv jsou nejčastěji asociovány se psy a kočkami, kteří bývají nejčastější příčinou jejich výskytu doma, mohou v tom být i nevinně. Vyskytují se totiž často například i na myších, které si také před zimou často hledají úkryt v lidských obydlích.

Avšak ať už je dotáhne kdokoliv, je všeobecně známo, že hubení blech https://www.praha-deratizacnisluzby.cz/dezinsekce-hubeni-hmyzu-praha/jak-se-zbavit-blech/ není zrovna jednoduché. Ano, existuje spousta nejrůznějších přípravků, a zprvu se zdá, že účinkují. Avšak po krátké době oddechu zjistíme, že se vrátily, a často i ve větším počtu. Jak je to možné?

blecha

Problém je v tom, že vajíčka blech jsou velmi odolná. Navíc je kladou prakticky kdekoliv, kde je příhodné prostředí, nejčastěji do srsti živočichů či do látek, jako jsou povlečení postelí či přehozy přes křesla a gauč. Navíc jsou tak malá, že je není snadné pouhým okem spatřit, nehledě na to, že jich nakladou mnoho. Ta se následně vylíhnou, a celý proces může začít nanovo. Jak si s tím tedy poradit?

Jedním z řešení je řádně vyprat veškeré textilie, ať už se jedná o oblečení, povlaky, potahy či zvířecí pelíšky. Nutné je také umýt jak domácí zvířata, tak sebe, protibleším šampónem. Pověra, že psí blecha na člověka neskočí, je totiž skutečně jen pověra. Bleše je absolutně jedno, kdo je její hostitel.

blecha2

Samozřejmě je v první řadě nutné odhalit zdroj zamoření. Kdo je k nám přinesl, a odkud? Pokud to byl náš domácí mazlíček, pak je řešení poměrně jednoduché – řádně jej vykoupat speciálním šampónem a zabránit mu chodit do míst, odkud je přinesl. Ale co když jsou dílem například již zmíněných myší či krys?

V takovém případě musí přijít ke slovu profesionální deratizace. Jedině tak zajistíme, že náš domov bude skutečně bezpečný, a to pro všechny jeho obyvatele. Jistě, sice to bude stát nějaké peníze, ale věřte, že se to nakonec vyplatí.